Pufoteka jest przedsięwzięciem zrodzonym z tęsknoty za wygodnym odpoczynkiem. Pomysł powstał w 2008 r. Obecnie jako firma Pufoteka.pl , której właścicielem jest Maciej Leszczyński funkcjonuje od 2015 roku. Wcześniej pufy były produkowane i sprzedawane przez firmy członków całej naszej rodziny. Pufoteka.pl początku była ukierunkowana na inne podejście do tematu relaksu. Kiedy zwykły fotel przestał wystarczać z pomocą przychodziły pufy wypełnione spienionym polistyrenem.

Pierwsza pufa powstała pod koniec czerwca 2008 r i spodobała się nie tylko nam ale także naszym przyjaciołom. Każdy chciał mieć coś tak wygodnego i oddającego jego indywidualny charakter. Okazało się, że jest to produkt tak rewelacyjny, że każdy kto choć raz usiadł na pufie od razu chciał mieć taką w domu!

Z czasem nasze pufy zaczęły pojawiać się w domach, mieszkaniach, biurach a nawet w ośrodkach wypoczynkowych i hotelach. Wszędzie tam, gdzie człowiek potrzebuje odrobiny relaksu.

Pufy Pufoteka nie są już wyłącznie meblami - to ogarniające całą Polskę pufowe szaleństwo! Moda na pufy narasta, staje się obowiązującym trendem w wyposażeniu domów i mieszkań. Dzieci za nimi szaleją.

W związku z powyższym nie mogliśmy pozbawiać ludzi radości i wygody jakie płyną z posiadania i użytkowania pufy i pod koniec września uruchomiliśmy internetową sprzedaż wysyłkową na całą Polskę.

Dołącz do grona zadowolonych Pufowiczów! Przekonaj się na własnej skórze!Dane firmy i numer konta można znaleźć w Regulaminie

Czym tak naprawdę są nasze pufy? Co się w nich kryje? Jaka magia sprawia, że są tak wygodne?


Materiał.
Pufy Pufoteka wykonane są z najwyższej jakości specjalnej ekoskóry. Jest to produkt ekologiczny - bezpieczny. Sztuczna skóra wykonana jest z dzianiny syntetycznej a na nią napylony jest materiał PVC z dodatkiem barwników. Z podobnym materiałem stykamy się na co dzień. Wykonane są z niego obicia tapicerek samochodowych, meble, obuwie. Materiał do puf Pufoteka jest produkowany według specjalnej metody aby zachował odpowiedni kolor, trwałość i walory użytkowe przez lata. Posiada wszelkie wymagane przez prawo atesty o dopuszczenia. Numery atestów higienicznych PZH HK/B/1459/01/2007, HK/B/1459/02/2007.

Co w pufie piszczy - czyli wkład.
Nie jest tajemnicą, że najwygodniej siedzieć na czymś co się dostosuje do twoich pleców. Właśnie styropian, czyli spieniony polistyren zapewnia to doskonale. Ale nie jest to zwykły styropian budowlany - on się nie nadaje z wielu przyczyn. Nasz wkład jest produkowany ze specjalnego surowca. Musi mieć odpowiednią gęstość aby nie osiadał, odpowiedni ciężar, sztywność. Nie może być za sprężysty ani za twardy. Jest o wiele gęstszy od zwykłego styropianu budowlanego. Produkuje się go dla przemysłu meblowego. Udoskonaliliśmy proces produkcji, aby wsypany do pufy i użytkowany kilka godzin dziennie nie tracił swoich właściwości przez długi czas. Numer atestu higienicznego PZH HK/B/0179/02/2005

Szycie.
Sprawa najwyższej wagi. Wszystkie elementy puf zszywane są pięcioma bardzo mocnymi nitkami aby zapewnić najwyższą wytrzymałość szwów. Dlatego na nasze pufy można wykorzystywać nawet do ekstremalnych zabaw - nie tylko z dziećmi. Wytrzymałość jest najwyższa pośród produktów tej klasy na rynku.

Podwójne zamknięcie.
Zapewnia bezpieczne użytkowanie i pewność, że ciekawe dzieciaki nie dostaną się do wkładu. Przeszkadza w tym mocny rzep oraz zamek błyskawiczny. Jest to najbezpieczniejszy sposób zabezpieczania. Poza tym bardzo estetyczny i funkcjonalny.

 

Jako jedyny producent puf w Polsce wykorzystujemy tylko i wyłacznie półprodukty polskiego pochodzenia.


Koszyk

Brak produktów

Dostawa 0,00 zł
Suma 0,00 zł

Realizuj zamówienieJako jedyny producent pufy i worków posiadamy Atest Państwowego Zakładu Higieny nr
HK/B/0507/01/2012
na cały produkt wykonany z tkanin i ekoskóry. Certyfikat to gwarancja bezpieczeństwa i najwyższej jakości produktów potwierdzona badaniami Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego